KARENS 2024
Annons
Annons
Uppdaterad: 28 juni 2024
Nedanstående karensövergångsanmälningar har registrerats av SFIF från och med den 16 oktober 2023.
För att en karensövergång skall registreras krävs att såväl fullständigt ifylld övergångsblankett som fastställd övergångsavgift ha inkommit till SFIF. När så skett är den tävlande klar att representera den nya föreningen en månad senare.
Tävlande som under kalenderår fyller högst 13 år kan – genom att enbart mejla till resultat@friidrott.se vilken klubb bytet gäller från resp till – fr o m den 15 november sådant år representera annan förening.
Namn | Född | Tidigare klubb | Ny klubb | Klar |
A | ||||
Mohammadreza Abootorabi | 890831 | Keep Up Running Club | Spårvägens FK | 240421 |
Henning André | 971104 | Nyköpings BIS | Linköpings GIF | 240510 |
Freja Avebäck | 950312 | Malmö AI | IFK Lidingö | 240212 |
Rebecca Axelsson | 920331 | Keep Up Running Club | Better Running Club | 240415 |
B | ||||
Juni Bengtsson | 060117 | Rånäs 4H | Upsala IF | 240425 |
Karin Bengtsson | 040128 | Hanvikens SK | Hammarby IF | 240425 |
Isak Berggren | 020805 | Hemlingby LK | Ultra Uppsala Löparsällskap | 240215 |
Lukas Blom | 991030 | Slottsstaden RC | Malmö AI | 240504 |
Arvid Borg | 040426 | Linköpings GIF | KA 2 IF | 240606 |
Alba Boric | 070414 | Hanvikens SK | IFK Lidingö | 240427 |
Elias Bouloussaa | 050105 | Bromma IF | IFK Lidingö | 240509 |
Alice Bredström | 070511 | Brattås CK | IFK Växjö | 240114 |
Viktor Brännmark | 920427 | Piteå Elit SK | Tväråselets AIF | 240518 |
C | ||||
Josefine Cedergren | 100903 | IFK Tumba | Huddinge AIS | 240418 |
Milton Cooper | 071117 | Bromma IF | IFK Lidingö | 240503 |
Pontus Croneld | 950529 | OCR Stockholm IF | Toughest Huddinge OCR IF | 240516 |
D | ||||
Malaika Dahir | 100625 | IF Triangeln | Hässelby SK | 240503 |
Oliver Danielsson | 011217 | Spårvägen FK | Örgryte IS | 231220 |
Andreas Daun | 800404 | Katrineholms SK | Spårvägens FK | 240519 |
Rory Davies | 780622 | IF Mantra Sport | Upsala IF | 240515 |
Vilgot Didrikson | 080306 | Bromma IF | IFK Lidingö | 240516 |
LaSha Dvali | 030107 | Spårvägens FK | Turebergs FK | 240701 |
E | ||||
Emelie Edholm | 941027 | Malmö AI | IFK Lidingö | 240212 |
Emil Edlund | 070220 | Boo IF | Hammarby IF | 240422 |
Adam Ekholm | 891201 | Umara Sports Club | IF Mantra Sport | 240312 |
Kit Johnny Eklöf | 830108 | Enköpings AI | Spårvägens FK | 240512 |
Oskar Ekström | 070428 | Kongahälla AIK | Ullevi FK | 240530 |
Casper Enarsson | 100813 | IK Westmannia | Västerås FK | 240701 |
Jonathan Enarsson | 090526 | IK Westmannia | Västerås FK | 240701 |
Emelie Eriksson | 000320 | Stora Skedvi IK | IK Akele | 240726 |
Emma Eriksson | 061118 | Västerås FK | KFUM Örebro | 240415 |
Torbjörn Eriksson | 660226 | Varje Stegs LK | IF Start | 240428 |
F | ||||
Erik Falkenström | 890907 | Vretstorps IF | Stocksäters IF | 240624 |
Otto Ferm Gremberg | 121107 | Järna SK | Södertälje IF | 240326 |
Peter Ferrari | 650224 | GK Steget | Höörs IS | 240421 |
Linus Fondin | 050316 | Hanvikens SK | Hammarby IF | 240530 |
Anders Frick | 661019 | Åhus Friidrott | Elmhult Sports Club | 240404 |
Malte Fuchs Edberg | 030603 | Bromma IF | IFK Lidingö | 240503 |
Krzysztof Furmaniuk | 480704 | Turebergs FK | Hellas FK | 240129 |
G | ||||
Viktor Gardenkrans | 950730 | Upsala IF | Högby If | 240121 |
Kidus Yohannes Getahun | 981115 | Malmö AI | IFK Lidingö | 240212 |
Benjamin Grahm | 051019 | Bromma IF | IFK Lidingö | 240427 |
Moa Granat | 040808 | Vallentuna FK | Turebergs FK | 231202 |
Gustav Grek | 820310 | Örebro AIK | Tisdagsklubben Örebro | 240229 |
Mikael Gottberg | 841030 | Hälle IF | IF Kville | 240118 |
Karin Gunnelin | 880125 | IF Friskis&Svettis Falun | Falu Ik | 240305 |
Casper Gustafsson | 040507 | Hanvikens SK | Hammarby IF | 240425 |
Mattias Gustafsson | 860121 | IK Nocout.se | IK Akele | 240229 |
H | ||||
Oscar Hajny Landgren | 050126 | IFK Lund | Åhus FIK | 240508 |
Matilda Halfwordson | 051117 | Bromma IF | IFK Lidingö | 240503 |
Marcus Hallbäck | 921124 | YO Running Club | Better Running Club | 240516 |
Nataniel Hansen Tavakolinia | 950923 | OCR Stockholm IF | Toughest Huddinge OCR IF | 240516 |
Michael Hansson | 960823 | IS Göta | Malmö AI | 240425 |
Viktor Hansson | 920602 | Brohyttans IF | Tisdagsklubben Örebro | 240229 |
Clara Herge | 080608 | Bromma IF | Hässelby SK | 240419 |
Victor Herge | 101225 | Bromma IF | Hässelby SK | 240419 |
Ture Hjortbäck | 070131 | Sävedalens AIK | Örgryte IS | 240523 |
I | ||||
J | ||||
Matilda Jansson | 121125 | Värmdö IF | Hellas FK | 240603 |
Amilia Jergmar | 070101 | Boo IF | Spårvägens FK | 240412 |
Ella Johansson | 070107 | Hammarby IF | Turebergs FK | 240428 |
Victor Johnson | 050617 | Bromma IF | IFK Lidingö | 240420 |
Michaela Jonsson | 761025 | Åkersberga SK | Sports Club OCR | 240229 |
Alwin Jordy | 100923 | IF Kronan | Eslövs AI | 240621 |
Max Josefsson | 990320 | OCR Stockholm IF | Toughest Huddinge OCR IF | 240516 |
Emma Jäderberg | 060313 | Hanvikens SK | Hammarby IF | 240425 |
K | ||||
Jonathan Kandelin | 900310 | Örebro AIK | Tisdagsklubben Örebro | 240629 |
Karl Matteo Karlsson | 120514 | Järna SK | Södertälje IF | 240326 |
Tova Karlsson | 070609 | Hönö IS | IFK Göteborg | 240428 |
Thea Katsoulaki | 040809 | Hanvikens SK | Hammarby IF | 240530 |
Caesar Kilman | 091115 | Åkersberga SK | Sports Club OCR | 240522 |
Ronnie Kilman | 730714 | Åkersberga SK | Sports Club OCR | 240522 |
Jenson King | 070511 | KFUM Arvika | IF Göta Karlstad | 240502 |
Demi Kiriazidou | 090919 | Majornas IK | IFK Göteborg | 240627 |
Moa Kjöraas | 091130 | Bålsta IK | Turebergs FK | 231230 |
Dennis Kuranda | 890526 | Malmö AI | IFK Lidingö | 240212 |
Hugo Kündig | 060515 | IFK Göteborg | Örgryte IS | 240314 |
Per Kündig | 741212 | IFK Göteborg | Örgryte IS | 240703 |
Emil Kågström Tyboni | 060801 | Hanvikens SK | Hammarby IF | 240425 |
L | ||||
Erica Lejon | 070409 | IK Hinden | IFK Växjö | 240617 |
Lina Lerwall | 080904 | Enköpings AI | Västerås FK | 240518 |
Anton Levin | 921020 | Malmö AI | IFK Lidingö | 240212 |
Melina Lidberg | 050501 | Bromma IF | IFK Lidingö | 240503 |
William Lidén | 090204 | Bohus IF | Sävedalens AIK | 240408 |
Dexter Lindell | 110303 | IF Kronan | Eslövs AI | 240624 |
Hanna Lindholm | 791128 | Högby IF | Eskilstuna FI | 240615 |
Oscar Lindskogen | 960513 | Fredrikshofs FIF | Malmö AI | 240516 |
Vincent Lindqvist | 060501 | Bromma IF | IFK Lidingö | 240502 |
Alexandra Lundin | 881221 | OCR Stockholm IF | Toughest Huddinge OCR IF | 240516 |
M | ||||
Jonie Magnusson | 120824 | Tyft Arena IF | Stenungsunds FI | 240615 |
Andreas Marshall | 940528 | Team Kroppslabbet | Hälle IF | 240209 |
Simon Martinsson | 010204 | Malmö AI | IFK Lidingö | 240212 |
Terence Mayunga Ndongo | 081006 | Bromma IF | IFK Lidingö | 240503 |
Lars Melin | 720907 | Ockelbo SK | Falu IK | 231230 |
Samrawit Mengsteab | 900415 | Hälle IF | Örgryte IS | 240210 |
Felicia Månesjö | 070310 | Mölndals AIK | IFK Göteborg | 240419 |
N | ||||
Joy Chisom Ndumba | 090701 | Södertälje IF | IFK Strängnäs | 240307 |
Mellanie Neudinger Nellmer | 050316 | Bromma IF | IFK Lidingö | 240503 |
Oscar Niklasson | 040717 | Hanvikens SK | IFK Lidingö | 240512 |
Magnus Nilsson | 720323 | Spårvägens FK | IFK Lidingö | 240522 |
Miranda Nordmark-Niska | 090408 | Tullinge FIF | Huddinge AIS | 240615 |
Ester Nyberger | 100422 | Älta IF | Spårvägens FK | 240315 |
Zeb Nyström | 090816 | Dals Södra FFI | Trollhättan FIK | 240215 |
O | ||||
Filip Olsson | 060210 | Bromma IF | IFK Lidingö | 240503 |
Noah Olsson | 020412 | KFUM Örebro | IF Start | 240515 |
Petter Oster | 070104 | IS Göta | Hälle IF | 240209 |
Erik Ottosson | 820420 | Trångsviken IF | FK Studenterna | 240224 |
P | ||||
Natalie Persson | 070807 | Mariestads AIF | IF Göta Karlstad | 240422 |
Edith Perntz | 090411 | IF Kronan | Eslövs AI | 240623 |
Ella Pettersson | 071217 | Sävedalens AIK | IFK Göteborg | 231213 |
Tyra Petersén | 091228 | Fredrikshofs IF | Sports Club OCR | 240112 |
Q | ||||
R | ||||
Felicia Renman | 060215 | Hanvikens SK | Hammarby IF | 240425 |
Peter Rosenlöf | 640127 | Hörby AIF | IFK Lund Friidrott | 240112 |
Elin Runemar | 070428 | Turebergs FK | Spårvägens FK | 240323 |
S | ||||
Ebba Salomonsson Lind | 040618 | Hanvikens SK | Hässelby SK | 240122 |
Thea Salomonsson Lind | 080205 | Hanvikens SK | Hammarby IF | 240208 |
Göran Sander | 670519 | Solvikingarna | Mölndals AIK | 240114 |
Hjördis Selldén Torle | 090424 | Båstad GIF | IFK Halmstad | 240719 |
Nicolina Sinclair | 070104 | Stenungsunds FI | Hälle IF | 240502 |
Albin Sjöblom | 930811 | YO Running Club | Better Running Club | 240420 |
Lennart Skoog | 460728 | Stenungsunds OK | Borås LK | 251123 |
Kristalina Smårs | 911105 | Örebro AIK | IFK Nora | 240118 |
Jörgen Sporre | 630330 | Runacademy IF | Södertälje IF | 240127 |
Gabriel Stengård | 030621 | Värmdö IF | Linköpings GIF | 240320 |
Céline Stjernfelt | 050809 | Malmö AI | IFK Helsingborg | 240205 |
Simon Strand | 000704 | Högby IF | KA2 IF | 240326 |
William Strandberg | 060206 | Hanvikens SK | Hammarby IF | 240530 |
Martin Svanborg | 910828 | Bromma IF | Better Running Club | 240412 |
Nicklas Svensson | 900331 | Friskis & Svettis Örebro | Toughest Huddinge OCR IF | 240517 |
Jessica Svärd | 811001 | Hälle IF | IF Kville | 240114 |
Axel Svärdhagen | 010812 | IF Mantra Sport | Falu IK | 240530 |
Carl Johan Sörman | 760721 | Genarps IF | FK Snapphanarna | 240616 |
T | ||||
Fritz Theander | 080103 | Varbergs GIF | IFK Växjö | 240610 |
Jonatan Torssell | 101115 | Bromma IF | Hässelby SK | 240419 |
Samuel Tsegay Tesfamariam | 880224 | Hälle IF | Örgryte IS | 240602 |
U | ||||
Fredrik Überbacher | 870422 | Triathlon Väst | Hälle IF | 240115 |
Edvin Unger | 050126 | Bromma IF | IFK Lidingö | 240509 |
Elias Unosson | 070425 | Oskarshamns SK | FIK Färjestaden | 240302 |
Thea Utkovic Westergren | 080102 | Ullevi FK | IFK Göteborg | 240508 |
V | ||||
David Vegborn | 780525 | AXA Sports Club | Hälle IF | 240617 |
Linn Von Hofsten | 060428 | Glanshammars IF | KFUM Örebro | 231214 |
W | ||||
Gustav Waborg | 100802 | IFK Göteborg | Mölndals AIK | 240524 |
Jesper Wahlund | 751219 | OCR Stockholms IF | Toughest Huddinge OCR IF | 240516 |
Maja Wellner | 960212 | Team Kroppslabbet | Eskilstuna FI | 231230 |
William Wellstedt | 070717 | Bromma IF | IFK Lidingö | 240425 |
Maria Wester | 610116 | IS Göta | Höganäs Friidrott | 240509 |
Ebba Wetterberg | 051228 | Bromma IF | IFK Lidingö | 240508 |
Valdemar Wik | 060226 | Sävedalens AIK | Ullevi FK | 240426 |
Niklas Wikner | 640919 | Eksjö Södra IK | Högby IF | 231230 |
Emilia Wikner | 010807 | Eksjö Södra IK | Högby IF | 231230 |
Kim Wingren | 060606 | Bromma IF | IFK Lidingö | 240503 |
Erika Wärff | 000716 | Malmö AI | IFK Växjö | 240412 |
Z | ||||
Jean-Christian Zirignon | 950703 | Malmö AI | IFK Lidingö | 240212 |
Theo Zaninotti | 100329 | Västerviks OK | IK Akele | 240302 |
Å | ||||
Ö | ||||
Andreas Öhlund | 790427 | Stockholm OCR IF | Toughest Huddinge OCR IF | 240516 |
Theodor Öhman | 070127 | Enköpings AIF | Upsala IF | 231213 |
Anders Östman | 620803 | IK Finish | Genarps IF | 231127 |